Pizza koláč ze zakysané smetany
Autor: Jambig
Kategorie: Pečené slané
Přísady:
1 malá zakysaná smetana (200g), 250g mleté hovězí maso, cherry rajčátka, listový špenát, sůl, pepř, řecké koření, pikantní brusinková omáčka s chilli, 1 vejce, 1 kelímek (od zakysanky ) polohrubé mouky.
Příprava:

Do mísy dáme kelímek polohrubé mouky, do které zamícháme 1/2 prášku do pečiva.
1/2 kelímku zakysané smetany si dáme bokem a zbytek v kelímku doplníme  o 2 PL oleje a doplna dolijeme mlékem nebo vodou a přidáme k mouce. Vklepneme 1 celé vejce, osolíme a zamícháme.
Těsto rozetřeme na vymazaný plech (já dala do dortové formy a dno jsem vyložila pečícím papírem, lehce pomazaným máslem).

Maso krátce spichneme na lžíci oleje, osolíme, opepříme, přidáme nasekané rajčátka a přidáme asi 3 polévkové lžíce brusinkové omáčky - promícháme a rozložíme nahoru na těsto. Pak přidáme špenát (pokud používáme mražený, necháme před použitím, trochu rozmrznout, aby se dal dobře rozložit. No a pak už jen potřeme zbylou zakysanou smetanou a posypeme strouhaným sýrem. Já použila řecké bylinky, protože obsahují česnek, který se hodí ke špenátu. a dáme do vyhráté trouby na cca 170° C na 25 minut.

Chutná skvěle jak teplý, tak studený.. dle chutí pokapeme brusinkovou omáčkou.
Tisk