Recepty

Název:  Růžičky z marshmallows
Autor:  jambig
Kategorie:  Praktické rady

Přísady:
Pěnové bonbóny marshmallows, prosátý moučkový cukr, mandlové rumové aroma, trošku oleje, trošku vody - (spíš jen k namáčení rukou)
Příprava:
Nejlepší snad bude, když vám sem dám odkaz na videa, podle kterých jsem hmotu vyzkoušela.

Potahovací hmota :
 http://www.youtube.com/watch?v=m344aukHKxM&feature=related

Tvarování:
 http://www.youtube.com/watch?v=Uzp3XfhUpQ4&feature=related

Do misky vymazané olejem jsem vložila asi 1/2 bonbónů a dala na plný výkon na 1 min. do mikrovlné trouby.  Jenže už po ani ne 30 vteřinách už miska vypadala jak hrnečku vař ! Takže jsem obsah promíchala a zapla na dalších cca 20 vteřin - opět promíchání a ještě jednou a vytáhnouit a přisypat cukr, přidat aroma a lžičku oleje ... Zpočátku to sice vypadá dost nevábně,  ale chvilku to chce vydržet, podle potřeby buď přisypat cukr nebo namočit ruce, ke konci, když už vznikal hladký bochánek, už jsem raději ruce jen promastila máslem.

S hmotou se pracuje velmi dobře - cukr jsem přidávala podle oka a zapracovávala tak dlouho, doud hmota lepila, sem tam jsem trochu namočila ruce - asi 3x a několikrát trochu promastila máslem.

V mikrovlnce použijte trošku větší misku, hmota hodně vyběhne - nabublá, pouštějte raději tak po 20-30 vteřin a raději občas promíchejte mastnou stěrkou. Pokud při zpracování trochu ztuhne, stačí pár vteřin, tak 5-6 a hmota zase změkne.
Vzhledem k tomu, že nemám žádná vykrajovátka ani kostice a dělám s tím, co dům dal a je po ruce, tak se mi tenhle způsob velice zamlouval.